Sıkça Sorulan Sorular

[vc_row][vc_column][vc_tta_accordion style=”flat” color=”turquoise” spacing=”5″ gap=”10″ active_section=”” collapsible_all=”true”][vc_tta_section title=”Ucuz boya ile pahalı boya arasında gerçekten fark var mıdır?” tab_id=”boya-1″][vc_column_text]Elbette vardır. Piyasa malı dediğimiz Ucuz boyalar ucuzluğu yanı sıra Örtücü özelliği az boyalardır. Örneğin normal olarak iki kat boya uygulanacak yüzeylere ucuz boya ile üç veya dört kat boya uygulanır ki bunun maliyeti pahalı dediğimiz boyaları geçer. Sonuç olarak bu daha pahalı boya olur. Uygulayıcı olarak tavsiyemiz markadan şaşmamaktır. Pahalı görünse de aslında piyasa malı dediğimiz boyaların yanında ucuz kalır.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Boya seçiminde nelere dikkat etmelidir?” tab_id=”boya-2″][vc_column_text]Her şeyden önce marka önemlidir. Boya seçerken kalitesine, örtücü özelliğine ,dayanıklılık süresine kullanım rahatlığına dikkat etmelidir.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Renk seçimi yapılırken nelere dikkat etmelidir?” tab_id=”boya-3″][vc_column_text]Renk seçimi genellikle zevk meselesidir. Renklerle ilgili çeşitli araştırmalar vardır. Bu araştırmaların bazısı renklerin psikolojik etkilerini, bazısı kişilerin ruh halini yansıtmaktadır. Bunları inceleyerek bir tercih yapabilirsiniz elbette.Ancak biz, aydınlık sağlayan yumuşak renklerin uygulanmasını tavsiye edebiliriz. Yumuşak renkler dinlendirici renklerdir.

İyi bir boya ustasının ne gibi özellikleri olmalıdır?

Her şeyden önce ciddi işine önem veren ve müşterisinin ne istediğini kavrayabilme özelliği olan birisi olmalıdır. İşini iyi bilen, iyi yapan, temizliğe önem veren ve arkasından iyi konuşulan bir usta her zaman aranılan ustadır.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Yapılan boya işlerinin garantisi olur mu?” tab_id=”boya-4″][vc_column_text]Bizim işlerde garantisi vardır. Şöyle ki yapılan işler sözleşme altına alındığında otomatikman 4077 sayılı Tüketicinin Korunmasına Dair Kanun’un ilgili maddelerine göre iki yıl süre ile garanti altındadır. Uygulama hataları malzemenin kalitesiz oluşundan dolayı meydana gelen bozulmalar (ki bu nedenle ucuz kalitesiz ve TSE belgeli olmayan malzemeyi kullanmıyoruz) bu garanti kapsamındadır. Kullanım hatalarından ve doğal afetlerden kaynaklanan (su basması,sızdırması rutubet vs.) gibi bozulmalar garanti dışıdır.İyi bir boya ustasının ne gibi özellikleri olmalıdır?

Her şeyden önce ciddi işine önem veren ve müşterisinin ne istediğini kavrayabilme özelliği olan birisi olmalıdır. İşini iyi bilen, iyi yapan, temizliğe önem veren ve arkasından iyi konuşulan bir usta her zaman aranılan ustadır.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Mantolamanın avantajları nelerdir?” tab_id=”boya-5″][vc_column_text]

  • Bina dış yüzeyindeki her türlü kiriş, kolon, hatıl vb.. betonarme yapı elemanlarını tamamen yalıtarak ısı köprülerinin oluşmasını engeller.
  • Binayı dışarıdan bir manto gibi sararak ana malzemede sıcaklık farkları sebebi ile oluşabilecek çatlakları ve hasarları önler.Dış duvarlarda oluşan yaz kış sıcaklık farkları 5 oC kadar çıkabilmektedir.
  • Bina dış duvarları dış ortamın tüm etkilerinden korunur.
  • Yoğuşma riski en aza indirilir.
  • Hem ısı hem de su yalıtımı sağlar.
  • Tekniğe uygun yapılmış bir mantolama uygulaması %50 ye varan ısı tasarrufu sağlar.
  • Mantolama yapılmış binalarda ısı dengeli bir şekilde dağıldığı için yoğuşma ve hava akımı olmaz, bu sayede konforlu bir yaşam alanı elde edilmiş olur.
  • Yakıt tüketimini azalttığı için çevrenin korunmasına katkı sağlar.
  • Binanın dış duvarlarında beton içindeki donatıları korozyona karşı koruyarak bina ömrünü uzatır.
  • Her şeyden önce ciddi işine önem veren ve müşterisinin ne istediğini kavrayabilme özelliği olan birisi olmalıdır. İşini iyi bilen, iyi yapan, temizliğe önem veren ve arkasından iyi konuşulan bir usta her zaman aranılan ustadır.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Mantolama nerelere yapılır ?” tab_id=”boya-6″][vc_column_text]Binaların dış duvarlarına, çatılarına, toprak temaslı mahallere, katları ayıran döşemelere, depo garaj gibi ısıtılmayan bölümlere bakan kısımlara ve soğuk hava depolarına mantolama uygulaması yapılabilir.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Mantolama ne kadar sürede yapılır ?” tab_id=”boya-7″][vc_column_text]Mantolama uygulaması orta büyüklükteki bir bina için ortalama 1-4 hafta arasında sürmektedir. Hava koşulları, binanın büyüklüğü, uygulamada çalışacak personel sayısı bu süreyi olumlu ya da olumsuz etkileyebilmektedir. Kuvvetli rüzgar, sis ya da yağmurlu hava koşullarında mantolama uygulaması yapılmamalıdır. En ideal zaman, uygulama yapılacak dış yüzeyin ve ortam sıcaklığının en az +5 oC olduğu dönemdir.[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row]